top of page

«ПАМ’ЯТАЄМО! ЄДНАЙМОСЯ! ПЕРЕМОЖЕМО!»

Для України 1932 – 1933 роки стали часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення. Жорстокість Голодомору полягає перш за все в тому, що голод не був наслідком стихійного лиха або неврожаю, він став результатом цілеспрямованої політики московського тоталітарного режиму. Шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл і цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних московський режим створив для частини українців умови, які були несумісні із життям, і тим самим вчинив злочин геноциду.

Померлі люди стогнуть з тої днини,

Й благають : українці, донесіть

Стражденний біль голодної країни.

Згадайте нас – бо ж ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.

З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні у Великоолександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проведено інформаційно-просвітницькі заходи під гаслом «Пам’ятаємо! Єднаймося! Переможемо!», під час яких учителями історії та класними керівниками акцентувалася увага на подібності дій московського режиму у здійсненні геноциду проти Українського народу шляхом винищення його голодом у ХХ столітті і спробами винищити фізично нині, у ході війни проти України у ХХІ столітті.

Для учнів 5-7 класів вчитель історії Ілона Чабаненко провела виховний захід «Голодомор – трагедія для українського народу», переглянули мультфільм «Голодний дух» Міністерства культури та інформаційної політики. На онлайн-уроці історії в 11 класі Наталією Жарковою проведено історичну п’ятихвилинку «Голодомор 1932-1933р. – геноцид Українського народу». У 8-х класах проведено диспут на тему «Трагічні уроки історії». З учнями 9-11-х класів проведено виховні години «І плакала свіча…» , «Пам’яті людської міст», «І пам’яті свічка не згасне». Учні переглянули документальний фільм «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна».

Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 26 листопада. У цей день о 16:00 усіх запрошують долучитись до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а також долучитися до традиційної акції «Запали свічку» і засвітити вогник у кожній домівці, як вияв скорботи за загиблими, віри в Перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди більше не повторювалися.








Comments


bottom of page